Rreth nesh

Nga fillimet modeste si distributor lokal deri te një kompani e njohur ushqimesh dhe pijesh, LIRIDONI Distribution ju kujton se suksesi nuk ka të bëjë vetëm me atë se ku filloni, por ku zgjidhni të shkoni.

Nga rrënjët tona si një biznes familjar me pesë anëtarë, ne jemi rritur në një kompani me një gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh.

Sektorët tonë

Për të përmbushur nevojat e klientëve tanë dhe për të siguruar shpërndarjen në kohë të gamës së produkteve tona në rritje, së fundmi ne e kemi ristrukturuar kompaninë tonë në tre sektore të dallueshme: Ushqim, Pije dhe Horeca. Këto sektore janë krijuar për të ofruar mbështetje dhe ekspertizë të specializuar në çdo fushë, duke na lejuar t’u shërbejmë më mirë klientëve tanë dhe të qëndrojmë përpara tendencave të industrisë.

Sektori i Pijeve

Risi në pije me produkte tërheqëse dhe marka të njohura duke ruajtur standarde të larta të cilësisë dhe shijes, dhe fokus në kënaqësinë e klientit.

Sektori i Ushqimit

Siguron dhe ofron produkte të cilësisë më të lartë për klientët, duke prezantuar produkte të reja përmes ngjarjeve dhe panaireve për të ruajtur standarde të larta

Sektori Horeca

Furnizon produkte me cilësi të lartë për industrinë e gastronomisë dhe i jep përparësi shërbimit të jashtëzakonshëm ndaj klientit për të nxitur suksesin e klientit.

NË NUMRA

34 VITE EKSPERIENCË

Nëpërmjet përpjekjeve tona të ndershme dhe të vazhdueshme, ne kemi arritur rezultate të mëdha. LIRIDONI Distribution tani njihet si një nga dhjetë kompanitë më të mëdha në industrinë e distribucionit në Kosovë. Me katër depot tona me vendndodhje strategjike në Prishtinë, Prizren, Pejë dhe Mitrovicë, ne jemi në gjendje të ofrojmë shërbime të shpejta dhe precize të shpërndarjes në të gjithë territorin e Kosovës, me kushte optimale për klientët tanë.

0
Depo
0
+
Të punësuar
0
+
Klientë të kënaqur
0
+
Partnerë Ndërkombëtar biznesi

Pse të na zgjidhni ne

Brendet tona

Liridoni është një distributor kryesor në industri dhe ka krijuar partneritete të forta me markat kryesore në sektorin e ushqimit, pijeve joalkoolike dhe alkoolike. Kjo i mundëson Liridonit t’u ofrojë klientëve të saj produkte të markave të nivelit të lartë, duke ruajtur pozicionin e tij si lider në treg.

Një markë sllovene që prodhon ujë natyral dhe mineral, si dhe ujë të aromatizuar. Uji buron nga një burim mineral në Slloveni dhe përmban nivele të larta të mineraleve si magnez, kalcium dhe kalium, duke i dhënë një shije freskuese. Marka është e njohur për shijen e saj të cilësisë së lartë dhe freskuese, duke e bërë atë një zgjedhje e kerkuar për konsumatorët.
Lasko është një markë sllovene që prodhon një sërë birrash me cilësi të lartë, duke përfshirë lagers, ales dhe birra të errëta. Marka vlerësohet mirë për shijen e saj freskuese dhe është e njohur në mesin e entuziastëve të birrës në Slloveni dhe më gjerë.
Keskinoglu është një prodhues i mirënjohur turk i produkteve premium të mishit të pulës, i njohur për përmbajtjen dhe cilësinë e lartë të proteinave.
Bosna
Bosna Halal Food prodhon produktet e saj si në Holandë ashtu edhe në Gjermani dhe ofron një sërë artikujsh duke përfshirë sallamë, sallamë të prera (rriska), suxhuk dhe virshlle. Bosna është brendi lider në vend në kategorinë e produkteve të sallames së prerë dhe mban vendin e dytë në kategorinë e sallamave.
Pago ofron një shumëllojshmëri të gjerë të lëngjeve të frutave me cilësi të lartë të bëra nga fruta natyrale. Marka është e njohur për shijen e saj të shijshme dhe freskuese, dhe është e popullarizuar në mesin e konsumatorëve që vlerësojne pije natyrale freskuese per shendetin.
Mydibel është një kompani belge që prodhon produkte te patateve të ngrira dhe operon në mbi 100 vende të botës.
Pantanella është një markë ushqimore italiane që ofron një shumëllojshmëri produktesh të gatshme, si makarona. Marka është e njohur për produktet e saj të freskëta dhe me cilësi të lartë.
Dalvina Winery është prodhuesi i verës, kompani e themeluar në vitin 2008 në Strumicë të Maqedonisë së Veriut. Kompania zotëron 410 hektarë vreshta për përpunim dhe ka një kapacitet prej 70,000hl. Prodhimi vjetor arrin në 3.4 milion litra çdo vit. Kompania është certifikuar me standardet e cilësisë dhe sigurisë së ushqimit dhe pijeve IFS.
Është e njohur për produkte të mishit me cilësi të lartë të bëra nga përbërës me burim vendas duke përdorur teknika tradicionale. Marka ofron një gamë produktesh mishi duke përfshirë proshutën e gjedhit dhe gjeldetit, filetë pule dhe disa lloje të suxhukut.
Hana Gold është brend ndërkombëtar i rriskave të konzervuara të pulës. Me një cilësi të dëshmuar në më shumë se 50 shtete të botës, brendi HANA ofron produkte të sigurta dhe të shijshme. E veçanta e produkteve HANA Gold është përbërja e lartë me 86% mish. Është brendi numër 1 në Turqi në kategorinë e rriskave të pulës. Distribuimin e produkteve nga ky brend e realizon LIRIDONI me shumë përkushtim dhe kujdes.
Fentimans është brend i njohur i pijeve të buta, të njohura si soft drinks. Me një histori të pasur në krijimin e pijeve të shkëlqyera, Fentimans përzien një gamë të ndryshme të bimëve dhe ingredientëve më të mirë. Rezultati është një koleksion i pijeve të buta dhe tonikeve të krijuara me kujdes që ofrojnë një thellësi të pa barabartë të shijes dhe cilësi të papërkulur. Çdo shishe e Fentimans përfaqëson një traditë të trashëgimisë dhe një angazhim për të ofruar një përvojë shije si asnjë tjetër.
Giffard është një markë e njohur për cilësinë e saj në prodhimin e sirupëve, likerëve, dhe përzierësve frutash. Kujdesi në zgjedhjen e ingredientëve më të mirë dhe dedikimi për të arritur shijen e përsosur janë veçoritë që dallojnë produktet e Giffard. Brendi ofron gamë të gjërë të sirupëve të shijshëm, likerëve me shije të pasura, dhe përzierësve frutash. Produktet e Giffard nuk janë thjesht përbërës; ato janë shprehje e pasionit të markës për krijimin e pijeve të jashtëzakonshme, të kujtueshme dhe të shijshme.
Sheqeri Kristal është prodhim i LIRIDONI Distribution. Me një traditë shumë vjeçare, prodhimi i sheqerit Kristal bëhet me metodat moderne dhe të avansuara. Brendi ka në shpërndarje të madhe dhe cilësia e produktit tashmë është dëshmuar. Ofrohet në treg me paketim 900g, 4kg, 5kg dhe 50kg.
Ama Caffè është brendi më i njohur për pasionin e pandalshëm për të ofruar përvoja të jashtëzakonshme me kafe. Përkushtimi i Ama Caffe ndaj cilësisë dallohet në çdo filxhan, duke ofruar pasionantëve të kafesë një udhëtim me shije të pasura dhe të ndryshme. Kjo arrihet me një gamë të gjerë të produkteve që ofron ky brend nga kafeja klasike, kapsulat e disa llojeve, e deri te kafe të ftohta.
Cremoso latte është brend i pranishëm në shumicën e bareve, kafiterive dhe çdo vendi tjetër ku shijohet kafeja. Kualiteti dhe cilësia e këtyre produkteve ka rezultuar me një përdorim të gjerë dhe besueshmëri.

Keni pyetje rreth produkteve apo shërbimeve tona? Na kontaktoni dhe ekipi ynë do t'ju ndihmojë menjëherë.

Rekomandimet

Çfarë thonë klientët tanë për ne

Zyra

Autostrada Prishtinë-Ferizaj,
km-7 10 500, Kosovë 10000
Prishtina, Kosovë

Tel

+383 (0) 38 600 501
+383 (0) 48 600 501

E-mail

info@liridoni-kos.com

Orari i punës

08:00 – 16:00

LIRIDONI Distribution Pejë

Magjistralja Pejë-Deçan km i 2-të, Raushiq, Pejë, 30000, Republika e Kosovës

LIRIDONI Distribution Prizren

Rr. Besim Shala” pn., Prizren, 20000, Republika e Kosovës

LIRIDONI Distribution Mitrovicë

Rr. “300 Dëshmorët e 1903” pn., Mitrovicë, 40000, Republika e Kosovës

Scroll to Top